Uudised

Eesti Viipekeeletõlkide Kutseühing kutsub kaugtõlke koolitusele

Eesti Viipekeeletõlkide Kutseühing kutsub kaugtõlke koolitusele. Täpsem informastioon koolituse kohta siin.

Eesti Kirjutustõlkide Ühing kutsub

Eesti Kirjutustõlkide Ühing kutsub hea eesti keele oskusega nobenäppe kirjutustõlkide koolitusele. Vaata lähemalt: www.kirjutustolgid.ee.

Tõlkemagistrite liit kutsub

Tõlkemagistrite liit kutsub häälekoolitusele 10. ja 17. veebruaril. Koolituse viib läbi Marti Veimann ja see toimub Tallinna Ülikoolis. Täpsema teabe ja registreerimistingimused leiad ETML kodulehelt http://www.etml.ee.

Tõlkevaba päev 2017

Sellel aastal tähistame tõlkevaba päeva kohtumisega kell 11:00 Parda 8-51.
Riietus: eriti värviline (vahelduseks igapäevasele tumedale ja ühevärvilisele riietusele)

Parda tänaval ühineb meiega füsioterapeut Liina Toompuu. Seekord keskendume oma kehale: kuidas oma keha tõlkimisel hoida selliselt, et see ei kahjustuks ja oleks ka ilus vaadata ning kuidas oma keha vabal ajal treenida/lõõgastada. Saame Liinalt nõu ja ilmselt proovime kohapeal läbi ka mõned venitused, harjutused. Saame infot kineositeipimise kohta (kuidas ja miks seda teha, mis sellest kasu on, kas sellest on kasu ka viipekeeletõlkidele)

Ole hea ja anna teada oma tulekust hiljemalt 26. maiks, registreerides end selle lingi kaudu: registreeru siin.

Võta kaasa midagi ühisele kohvilauale.

Astangu Keskus otsib tõlketeenuste arendamise projektijuhti

Pakume Sulle võimalust läbi oma töö innustada inimesi enda ümber ning luua koos meiega tähendusrikast elu! Tutvu kuulutusega siin.

Jututuba

Osalejate vähesuse tõttu jääb 10.12.2016 kell 12-16 Tartusse planeeritud jututuba ära.

Kohtumiseni järgmistes jututubades!

EVK üldkoosolek 2016

27. augustil toimus Pärnus Eesti Viipekeeletõlkide Kutseühingu üldkoosolek, kus vaadati tagasi ühingu senisele tegevusele, arutleti nii ühingu kui viipekeeletõlgi kutsega seonduvate murede, rõõmude ja tuleviku üle ning seati konkreetsemaid sihte järgnevaks kolmeks aastaks. Koosolek oli töine ja produktiivne, osalejaid oli nii Tallinnast, Pärnust kui Tartust. Muuhulgas valiti aastateks 2017-19 uus juhatus, mis nüüdsest saab olema 7-liikmeline ning millesse on kaasatud kõikide Eesti suuremate viipekeele tõlketeenuse osutajate esindajad.

Pärast üldkoosolekut toimus ka jututuba, kus vahetati kogemusi ja mõtteid viipekeelest eesti keelde tõlkimise teemal ning anti ülevaade 2015. aasta efsli konverentsil toimunust. Järgmine jututuba toimub 10.detsembril Tartus, täpsem informatsioon selle kohta saadetakse ühingu liikmetele e-postiga.